Chci si koupit štěně BX

21. prosince 2016 v 18:40 | K.Nociarová |  Příběhy lidí
Chci si koupit štěně Bordeauxské dogy.. Kde se posunul chov za osm let v ČR?

Tak nějak jsme si řekla, že je čas pořídit si k mé již psí babičce Corině , která se snad dožije na jaře devíti let nové psí stvoření.

Jednou BX, vždycky BX. Ovšem po zkušenostech, kdy nám, naše první BX umřela v sedmi letech na srdeční vadu a má nynější BX má za sebou pět operací. Můj veterinář ze srandy říká, že mám být ráda, že nemám stonožku, jelikož opravdu všechny čtyři nohy jsou po operaci a nyní máme zjištěnou vrozenou vadu srdce a je na lécích, což samozřejmě u tak velkého psa je otázkou několika tisíc měsíčně za veterináře. Rozhodla jsem se, že mé nynější štěně budu vybírat opravdu dlouho a raději si počkám, než ho vzít dle krásné fotky a rodičů, u kterých je na prvním místě uváděno tuna ocenění z výstav a o výsledcích zdravotních vyšetření ani vidu ani slechu.
Tak jsem se dala do pátrání a jsem zděšena, jelikož mám pocit, že se tady opravdu krom pár chovatelů, ale to je opravdu pár, vůbec nehraje na zdraví.

Stačí si zajít na pár výstav a podívat se, na stav psů, to že má být vitální a veselý pes? O jeho povaze a psychickém stavu raději ani neuvažuju, na první pohled se sotva nese a u některých jedinců jde vidět totální strach ze svého "pána" .
No jo, na uchovnění stačí opravdu málo a v dnešní době medicíny stačí dát pár léků proti bolesti a pes tam to kolečko oběhne. A neznalý zájemce o štěně se koukne, že maminka šampion, otec taky samé tituly, tak kdyby nebyl dobrý, tyhle tituly by nikdy nezískal.. Bohužel, není tomu tak!

Jen se ptám, může pak být na sebe takový to chovatel hrdý? Výsledkem jeho práce je nemocný pes, který si tady asi moc dlouho nepožije, nešťastný majitel, který krom pořizovací ceny, když budu u země, tak cena některých chovatelů startuje na 20tisících, ale jsou tady i tací, co si za štěně po rodičích, kteří mají DKK 3/3 neštítí říct i cenu přes 35 tisíc . A ten chudák nový majitel pak zaplatí další výlohy za veterinární péči, kde každá operace je v řádu desetitisíců! Ale jednou jsem si toho psa pořídila a chovatel upozorňuje, že veterinární péče o BX je nákladnější. Lepší všude uvádět, že BX je náročná na veterinární péči, než se snažit v tom chovu něco změnit.

Myslím,že každý kdo má BX a viděl jí trpět, ví že to jak se na Vás dívá, je jako by na Vás koukal člověk, její mimika je naprosto jedinečná . Ptám se tedy, jak takový člověk, může s vědomím toho, že jeho chovný pes není zdravotně o.k. na něm chovat? Vždyť z trojek nikdy nuly nebudou a ano, je to povoleno klubem, ale svědomí , to by měl mít si myslím, každý vlastní.

Myslela jsem, že se za těch pár let něco v chovu posunulo, ale bohužel, stále se opakují ty stejné chyby a stále bude spousta nešťastných majitelů, kteří takto hloupě naletí, jelikož místo zdraví je uchvátí tituly.

Radím nekoukejte na tituly, ale na zdraví,chtějte RTG, chtějte vyšetření srdce a pokud rodiče nebudou zdraví, raději zvolte jinou chovatelskou stanici. Všichni brojí proti psům bez PP, ale jsou tady i psi s PP, kteří v chovu nemají co dělat. A u BX jich je opravdu hodně, bohužel :(
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama